#НеМовчи!
Відвертий проєкт проти домашнього насильства

Ми дуже давно ходили з ідеєю цього проекту. Багато разів стверджувались в думці, що час настав. Думали про це, коли записували відверте інтерв’ю з Оксаною Мамченко, коли отримували анонимні історії від дівчат, бачили їхні жахливі фото. Але щось постійно нам заважало.

І ось нарешті є привід - таке неоднозначне свято, як 8 березня. Скільки пальців стерто об клавіатури в онлайн-суперечках стосовно цього дня. Тому ми вирішили сьогодні обійтись без звичайних привітань, без мімози та тюльпанів, без банальних побажань бути красивими та щасливими.

Сьогодні ми хочемо привернути вашу увагу до такої гострої, важливої та делікатної теми як домашнє насильство.
Для участі в цьому проекті ми запросили жінок з активною громадською позицією, відомих в місті та з великою кількістю підписників в соціальних мережах. Ми вдячні їм за сміливість приміряти на себе роль жертви перед камерою та за їх відвертість.

Наталія Роянова,  адміністратор Відділу з надання адміністративних послуг краматорської міської ради

тисніть на маленькі фото для перегляду в повному розмірі
Так склалося, що в нашому суспільстві багато хто вважає, що в проявах насильства стосовно жінки винна вона сама. Саме тому мало хто набирається сміливості та розповідає про це.

Знаєте, ці фрази: “Оце так довела чоловіка...” або “Це ж як треба було випрошувати по пиці, щоб він її так розмалював?”

Особливо вражають жінки, які засуджують: ”Чому так довго терпіла?”, “Чому одразу не пішла?” Саме тому тисячі жертв насильства живуть наодинці зі своєю бідою, тримаючи все це роками в собі.

І якщо ви вважаєте, що домашнє насильство - це доля тільки асоціальних родин, то ви сильно помиляєтесь. Дуже часто за яскравою картинкою ідеальної родини приховуються страшні таємниці.

Як сказала нам одна дівчина с синцем під оком і з сумною усмішкою: "Навіть красиві та успішні можуть попасти в це довбане замкнене коло".
Людмила Сахно, керуюча рестораном «Польот»
Редакція категорично засуджує будь-які насильницькі дії стосовно жінок, чи то психологічне, фізичне чи сексуальне насильство. Ми вважаємо, що жінка, яка постраждала від домашнього насильства, не має відповідати ні на які питання та виправдовуватись. Вона має право на захист та психологічну підтримку.
Валерія Пімкіна, журналістка "Kramatorsk post", маркетолог "Сателіт сервіс"

Юлія Володченко, помічник керівника ТОВ "Кварт Софт", секретар Громадської ради Краматорська
"Відчуття після зйомки змішані. Дивишся на себе в дзеркало, бачиш це жахливе обличчя, але замість страху - нерозуміння. Що це повинні бути за обставини, коли такі забиття жінка отримує від рук іншої людини, чоловіка?

Тобто люди, що живуть без насильства в сім'ї, не розуміють глибину всього того кошмару, його причин і можливих наслідків, які відбуваються в сім'ях, де насильство - це норма. Я завжди думала: "Чого ж простіше - зібрав пожитки і бігом за двері, не озираючись".

Але, скоріш за все, є якісь інші обставини, які утримують жертву поруч із насильником. І нерозуміння мною, іншими людьми, суспільством цих обставин, стають ще однією обставиною, яка позбавляє жінку впевненості зробити крок за поріг і врятувати найдорожче, що в неї є - своє життя".
Наталія Дьяченко, президент Федерації фітнеса та аеробіки м. Краматорська
Олександра Папіна, журналістка "Суспільне Донбас", організаторка літературно-мистецького фестивалю "Кальміюс"
"Щаслива мама трьох дітей, кохана дружина, маю можливість робити те, що цікаво і те, що, на мою думку, важливе.

Але так було не завжди…

Студентське кохання, романтика, перший досвід. І раптом все кудись зникло. Шлях від образливих слів до побоїв був не такий вже і довгий, і я його не помітила. Спочатку звинувачувала себе: сама винна! навіщо було провокувати, ти ж бачила, що він п’яний? Тим більше, що кожного разу просив вибачення, обіцяв зав’язати з алкоголем і розказував, як я йому потрібна. Я вірила. Про синці на обличчі знайомим та батькам розказувала стандартну історію про невдало відкриті двері…

Було багато причин, чому я це терпіла. Одного разу, дивлячись на черговий синець під оком, я зрозуміла, що жодна з них не вартує мого життя та здоров’я, бо ці жертви не потрібні нікому.

Я вдячна своїм батькам, що підтримали тоді мене і допомогли. Я вдячна долі, що у моєму житті є мій чоловік Михайло, який примусив мене згадати, що я жінка, зрозуміти те, що я заслуговую на повагу та любов не тому що, а безумовно.

То ж, любі жінки, будьте сміливими - полюбіть себе! Бо ви заслуговуєте на повагу, любов і квіти не лише 8 березня, а кожен день!"

ДЯКУЄМО
усім, хто підтримав проєкт та допоміг в його створенні!
Сергей Артюхов
фото
Ресторан "Полет"
знімальні локації та інтер'єри
Клуб Підприємців Краматорська
підтримка проєкту
Александра
грим
__________________
Анна Нечепуренко, студия семейной красоты Family style
стиль
(c) Kramatorsk post
інформаційно-аналітичне видання про місто та життя в ньому

E-mail: kramatorskpost@gmail.com
Made on
Tilda